• Uroczystość Pasowania na Ucznia

• W dniu 24 października 2023r. pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Łazach na uroczystej akademii zostali włączeni do społeczności szkolnej. Pasowanie na ucznia to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego dziecka, także ważne wydarzenie wpisane w kalendarzu szkolnym. W programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynię Panią Małgorzatę Skrzyszewską pierwszoklasiści udowodnili, że mogą dostąpić tego zaszczytu i być pasowani na uczniów szkoły. Mieli zdobyć różne klucze do Krain: Wiedzy, Mądrości i Umiejętności. Wszystkie próby przeszli znakomicie, pokazali, że mogą już być prawdziwymi uczniami i złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowali uroczyście:- Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia- Uczyć się pilnie- Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły- Przynosić dumę nauczycielom i rodzicom- Swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość- Być dobrym Uczniem i Polakiem.

Pani Dyrektor Beata Kołcz dokonała pasowania uczniów oraz wręczyła legitymacje szkolne.

Życzenia i upominki złożył dzieciom Pan Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar,a także Pan Radny Jan Fusiek .

Komendant SG ppłk Marek Soliszewski oraz mjr Zbigniew Olech są wpisani w życie naszej społeczności szkolnej i jak zawsze skierowali miłe słowa do uczniów.

Rodzice pierwszoklasistów przekazali w podziekowaniu dla Pani Dyrektor krzew magnolii,który zostanie wspólnie zasadzony z uczniami w alejce przy wejściu do szkoły.

Ten ważny dzień w życiu każdego pierwszaka na długo zostanie w ich pamięci.

• Reprezentacja uczniów z naszej szkoly wzięła udział w konkursie organizowanym przez MOK w Radymnie

Wyróżnienia otrzymali

Kordian Wasieczko

Martyna Polaczek

Anna Kominko

• 250 lecie Komisji Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to święto oświaty upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która utworzona została 250 lat temu z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.Z tej okazji 13 października w piękny, słoneczny dzień wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły uroczyście świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przy niewielkiej pomocy nauczycieli przygotowali akademię, w czasie której piosenkami i wierszami wyrazili swoją wdzięczność za trud pracy pedagogów. Następnie przedstawili skecz pt:” Jeden dzieńz życia ucznia”, który w humorystyczny sposób i z przymrużeniem oka przedstawiał szkolną codzienność z perspektywy ucznia.

Na zakończenie wszyscy pracownicy szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkości.

Na apelu wręczone zostały  także  nagrody  Wójta Gminy Radymno. Spośród nauczycieli zostali wyróżnieni nagrodami Wójta:

Alicja Rożek -Gliniany

Anna Wyczawska

Beata Kołcz

Nagrody dyrektora szkoły otrzymali następujący pracownicy administracji

i obsługi:

Beata Rogowska -Szyngiera

Małgorzata Majkut

Tadeusz Szyngiera

Gratulujemy!

• Wizyta p. Zdzisława Wójcika i OSP Duńkowice

•  10.10.2023r.gościliśmy w naszej placówce Pana  Zdzisława Wójcika- emerytowanego strażaka, który też jest zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi, wolontariuszem Polskiego Czerwonego Krzyża, prezesem klubu HDK PCK "Płomyk" przy Komendzie Miejskiej PSP w Przemyślu oraz Ochotniczą Straż Pożarna im.Jana Pawła II Duńkowice

Panowie strażacy przybliżyli naszym uczniom sytuacje z jakimi się spotykają podczas akcji,zaprezentowali sprzęt używany podczas  strażackich akcji.

Słowa podziękowania kierujemy do Pana Wójta Bogdana Szylara za wspieranie naszych działań.

Wdzięczni też jesteśmy Panu Grzegorzowi Błaszczyk -prezesowi OSP Duńkowice oraz Panom Jacek Szyngiera ,Paweł Bielka i Paweł Sobolewski za profesjonalną i ciekawą dla nas lekcję

• Światowy Dzień Jabłka

• 28 września, w naszej szkole hucznie obchodzony był Światowy Dzień Jabłka,który miał na celu spopularyzować jedzenie tego najbardziej znanego owocu na świecie, przybliżyć zalety jabłek oraz wzmocnić zdrowe nawyki żywieniowe. Uczniowie nie tylko degustowali jabłka, ale również zmierzyli się z różnymi zadaniami, w których oczywiście królowało JABŁKO i szczery uśmiech z obchodzonego Święta

• Dzień przedszkolaka

• 20 września to wyjątkowy dzień- święto wszystkich przedszkolaków. Dzień ten nasi najmłodsi spędzili na wesołych zabawach muzycznych i ruchowych, grach

i konkursach oraz przy słodkim poczęstunku. Było super 😉 Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo uśmiechu i radości! 🙂😘

• Akcja Sprzątanie Świata

• SPRZĄTANIE SWIATA Jubileuszowa 30. edycja Akcji Sprzątania Świata - Polska, w tym roku wystartowała pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi".Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również złączyli siły i razem zadbali o nasz mały kawałek świata.