• Egzamin ósmoklasisty

• Przypominamy, że w związku z egzaminem ósmoklasisty, w dniach 23, 24, 25 maja 2023 r. (wtorek, środa, czwartek)  uczniowie klas 1-7 oraz OP mają dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
            • Teren placu zabaw w dniach 22-24 maja 2023 r. będzie zamknięty w godzinach popołudniowych z powodu procedur, które obowiązują przy egzaminie.
          • Potyczki językowe

• Kolejny dzień przyniósł kolejne wyzwania. 11 maja w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skołoszowie odbyły się Potyczki językowe – XX Powiatowa Corrida Ortograficzna oraz XIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „English In Close-up”. Wśród niemal setki uczniów z trzech gmin znaleźli się przedstawiciele naszej szkoły: Szymon Dublanka, Miłosz Widzisz i Martyna Polaczek, którzy swoją postawą godnie reprezentowali naszą miejscowość. Warto zauważyć, że Szymon i Martyna wzięli udział w obu częściach konkursu – ortograficznej i językowej. Potyczki były świetną okazją nie tylko do sprawdzenia wiedzy, ale również do nawiązania znajomości z uczniami z innych szkół. Gratulujemy odwagi!

• Świetna praca zespołowa - konkurs Cogito w Nienowicach

• 10 maja przedstawiciele klasy 8 wzięli udział w VII edycji Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego Cogito w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Nienowicach. Zespół składający się z Eweliny Flis, Anny Kaczmarz i Patryka Cichockiego rozwiązywał zadania o różnym stopniu trudności z zakresu języka polskiego, matematyki i geografii, które łączył motyw przewodni w postaci jednej z ulubionych lektur – „Małego Księcia”. Nasi uczniowie dzięki wiedzy oraz umiejętności współpracy świetnie poradzili sobie z zadaniami. Wzięli również udział w emocjonującej dogrywce. Gratulujemy wszechstronnej wiedzy i świetnej pracy zespołowej!