• Sprzątanie świata 2022

• 16 września zajęcia w naszej szkole miały charakter proekologiczny, a to za sprawą 29 finału akcji „Sprzątanie świata”

W tym roku hasłem przewodnim akcji jest „Wszystkie śmieci nasze są”. W myśl tego hasła uczniowie pod opieką nauczycieli, wyruszyli uprzątnąć swoje miejsce zamieszkania. Zaopatrzeni w rękawiczki ochronne i worki w towarzystwie pięknej pogody pozbieraliśmy napotkane w okolicy śmieci.

• Narodowe czytanie

•  📚Nasza szkoła 🏫przyłączyła się do 11 edycji Narodowego Czytania – akcji, którą patronatem obejmuje Prezydent RP. W tym roku czytaliśmy wspólnie „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Klasa 5 przedstawiła swoją interpretację „Powrotu taty”. Najstarsi uczniowie pięknie przeczytali „ Romantyczność”. Na zakończenie wszyscy członkowie społeczności szkolnej (nauczyciele, obsługa, przedstawicielka Rady Rodziców oraz uczniowie) włączyli się w czytanie „Liliji”. Uroczysty charakter dzisiejszego dnia podkreśliły stroje, zwłaszcza przepiękne wianki, które miały na głowach wszystkie dziewczęta.