• Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż

• W świąteczną atmosferę uczniów i nauczycieli naszej szkoły wprowadzili mali aktorzy z klas1-3 odgrywając Jasełka. Przekaz płynący z przedstawienia, kolęd i pastorałek przypomniał wszystkim o głębokim wymiarze tych świąt. Życzmy sobie by Jezus prawdziwie narodził się w każdym z Nas

❄🎄❄🎄❄🎄❄🎄❄🎄❄🎄❄🎄❄🎄

• nauczanie zdalne

• Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia od 20.12.2021 r. do 09.01.2022 r. uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstawowej  przechodzą na zdalne nauczanie (20, 21, 22.12.2021 i 3, 4, 5.01.2022 r.).

Prowadzenie zajęć on-line będzie odbywać się na  platformie Teams.

W oparciu o rozporządzenie Ministra Edukacji  i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021 poz. 2301)

• Zdalne nauczanie będzie realizowane od 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2021 r. dla klas 1-8.
            •  Uczniom, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, dyrektor szkoły ma obowiązek:

- zorganizować zajęcia w szkole;

- umożliwić tym uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.

•  Na wniosek rodziców uczniów uczęszczających do klas 1-3 szkoły podstawowej, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w tym okresie, dyrektor ma obowiązek zorganizować dla nich opiekę w szkole. Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym opieką, realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.
            • Dla uczniów klasy VIII istnieje możliwość zorganizowania w szkole konsultacji indywidualnych lub grupowych z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne z przedmiotów egzaminacyjnych .

7.01.2022 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, co oznacza ,że nie będą w tym dniu prowadzone zajęcia lekcyjne.

• Przedświąteczne pieczenie pierniczków

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania słodkim lukrem i lukrowymi pisakami, czekoladowymi polewani oraz kolorowymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepyszne. Wspólne przygotowanie słodkości wprowadziło nas w świąteczną atmosferę.

• Wizyta Wspaniałego Gościa

• Na ten dzień czekali wszyscy... Święty Mikołaj, patron daru człowieka dla człowieka, odwiedził naszą szkołę 🥰😍😘 i obdarował nas prezentami ( na szczęście wszyscy byli grzeczni 😉). W podziękowaniu za otrzymane upominki uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Święty Mikołaj opuszczając szkołę podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.

DZIĘKUJEMY CI ŚWIĘTY MIKOŁAJU🎅

• Andrzejki dla najmłodszych

• Zgodnie z tradycja w szkole odbyły się Andrzejki. Dzięki wróżbom dzieci mogły dowiedzieć się, co czeka je w przyszłości 😉 ( wiemy doskonale, że to tylko zabawa i żarty ). Potem były tańce, zabawa i konkursy przy muzyce. Wybrano królową i króla zabawy oraz mistrzów tańca, wręczono nagrody za najpiękniejszy strój. Radości i uśmiechów było wiele.

• Murem Za Polskim Mundurem „Obrońcom Granicy”

• Nasza szkoła, będąca pod patronatem Straży Granicznej, włączyła się w akcję społecznościową Murem Za Polskim Mundurem. Uczniowie własnoręcznie wykonali przepiękne kartki, aby wspierać żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy obecnie pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, strzegąc naszego wspólnego bezpieczeństwa.

W ten sposób pragniemy okazać wsparcie, wdzięczność oraz wyrazy dumy i szacunku za służbę w obronie naszego wspólnego bezpieczeństwa dla służb mundurowych, którzy z poświęceniem strzegą nienaruszalności polskiej granicy. Na kartkach znalazło się wiele ciepłych słów płynących z serc uczniowskich. Znalazły się również listy z wyrazami szacunku i ogromnej wdzięczności za codzienną służbę w obronie naszej granicy.

DZIĘKUJEMY!!!

• Dzień Pluszowego Misia🐻

• 🐻Dzień Pluszowego Misia🐻

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem, który został przedstawiony kolegom i koleżankom. Dzieci poznały historię powstania tej zabawki, słuchały przyrodniczych ciekawostek o niedźwiedziach, uczyły się rymowanki oraz śpiewały i tańczyły przy piosenkach o misiach. Maluchy wykonały też pracę plastyczną oraz przygotowały "misiowe" kanapki. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości i wesołej zabawy.

• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• W piątek  24 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów i pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. Każdy przyozdobił ubranie żółtą wesołą buźką .

Uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły pisali do siebie listy pełne serdecznych słów i podziękowań. Listy trafiły do "Skrzynki Życzliwości", a potem, dzięki Listonoszom Życzliwości, do rąk adresatów. Uczniowie rozmawiali o tym, co to znaczy być życzliwym, czytali bajki, słuchali opowiadań, przekazywali sobie miłe słowa i rysowali plakaty.

Zachęcamy wszystkich do okazywania szacunku, serdeczności, ŻYCZLIWOŚCI i niesienia bezinteresownej pomocy innym ( na co dzień, nie tylko od święta)!