• Kochamy Was Całym Sercem -Dzień Rodziny

• 15 czerwca był dla Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Łazach dniem wyjątkowym. Do szkoły zaproszeni zostali wszyscy rodzice, babcie i dziadkowie, by wspólnie świętować Dzień Rodziny. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar, przedstawiciel Straży Granicznej mjr Zbigniew Olech, Przewodniczący Rady Gminy Radymno Jan Fusiek oraz sołtys wsi Łazy Edward Piechota.

Uczniowie, pod czujnym okiem Grona Pedagogicznego, przygotowali swoim bliskim Koncert Życzeń. Płynące z serca serdeczności przeplatane były występami artystycznymi, które pokazały jak zdolne, pracowite i kreatywne są dzieci i młodzież. Nie zabrakło pięknych piosenek, układów tanecznych, popisów młodych wirtuozów grających na różnych instrumentach, refleksyjnej recytacji, a nawet zaskakującego popisu jazdy na hulajnodze. Występy wywołały u wszystkich zgromadzonych uśmiech, podziw, ale i łzy wzruszenia. W taki dzień wyraźnie widać, że dzieci to nasza przyszłość, a obecność szkoły w życiu społeczności, zwłaszcza w małych miejscowościach, jest niezwykle istotna.

• Zwiedzamy cudowne zakątki Polski

• Rankiem dnia 5 czerwca uczniowie klas 4-7 Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Łazach wyruszyli na wycieczkę do Sandomierza. Naszym celem było poznanie historii i tradycji tego magicznego zakątka Polski. „Mały Rzym” powitał nas piękną pogodą, więc mogliśmy wędrować po zabytkowej części miasta w promieniach słońca. Pani przewodnik pokazała nam najważniejsze zabytki, opowiedziała historię Sandomierza i poprowadziła krętymi podziemiami pod płytą rynku.

Na koniec długiego spaceru pochwaliła uczniów naszej szkoły za wykazanie się wiedzą i kulturalne zachowanie. Wiele radości dostarczyło nam również odtworzenie bitwy pod Grunwaldem w zbrojowni sandomierskiej. Uczniowie mogli przymierzyć stroje z epoki i zapoznać się z najważniejszymi postaciami
            i wydarzeniami ze starcia z Krzyżakami. Wycieczkę zakończyliśmy odwiedzinami w Świecie Ojca Mateusza, gdzie można zapozować z woskowymi figurami
            i zwiedzić wnętrza z serialu.

Zmęczeni, ale bogatsi w wiedzę i nowe umiejętności wróciliśmy do Łazów. Wizyta w Sandomierzu na długo zostanie w naszej pamięci.

• Cudowny Dzień Dziecka

• Dzień pełen wrażeń i niespodzianek w naszej szkole .

Pogoda dopisała i najważniejsze ,że wszyscy zadowoleni.

Bardzo dziękujemy wszystkim ,którzy przyczynili się do dzisiejszego dnia

bank spółdzielczy w Radymnie z Panią dyrektor Alicją Rocińską

hurtownia @hurtownia mięsa i wędlin Szczepanik z Przemyśla

Groszek Łazy

Pan sołtys Edward Piechota

firma Lody Koral

p. Wojciechowski -lokalny producent szparagi

ksiądz Ryszard Buryło

Szkoła Podstawowa w Duńkowicach

p.Piotr Pełka -przedsiębiorca z naszej gminy

Straż Graniczna placówka w Korczowej

Straż Graniczna Przemyśl

państwo Joanna i Kamil Widzisz

p. Tadeusz Szyngiera

wszystkie mamy z Rady Rodziców w szczególności Beata Barańska Karolina Noga Agnieszka Kołodziej Małgorzata Flis

Dziękujemy za obecność OSP Łazy wraz z Piotrem Pik, Panu radnemu naszej miejscowości-Panu Janowi Fusiek, przedstawicielom komisariatu policji w Radymnie oraz przedstawicielowi naszego Patrona Straży Granicznej -Panu majorowi Zbigniewowi Olech .

To był cudowny Dzień Dziecka