• Uroczystości z okazji 11 listopada w kościele parafialnym

• 13 listopada nasi uczniowie mieli zaszczyt wystąpić przed rodzicami oraz mieszkańcami Łazów i Wietlin III. Z wielką dumą i zaangażowaniem zaprezentowali się z montażem słowno- muzycznym z okazji Święta Niepodległości.

Dziękujemy  wszystkim za obecność .

• Przedszkolaki świętują rocznicę odzyskania niepodległości

Dzieci uczestniczyły w ciekawej lekcji historii ( dziękujemy p. Marcie ), podczas której zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r., poznały postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych.

Uczestniczyły w szkolnej akademii, podczas której pięknie odśpiewały hymn państwowy.

• Święto Niepodległości

• Dziś w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości, równocześnie uczestnicząc w akcji #szkoładoHymnu.Uroczyste świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów klasy ósmej  na podstawie opowiadania Elizy Orzeszkowej "Gloria Victis".

Występ był przeplatany pieśniami patriotycznymi w wykonaniu indywidualnym i grupowym .

• Jesienna wycieczka

• Przedszkolaki oraz uczniowie klasy 2 i 3 wybrały się na wycieczkę do lasu, do Leśnictwa Czerniawka. Zajęcia prowadził Pan Paweł Fus, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o lesie. Dzieci obserwowały przyrodę jesienią, poznały roślinność występującą w lesie i wysłuchały wiele informacji na temat żyjących w nim zwierząt. Dowiedziały się również jak ważna jest ochrona przyrody. Pan Leśniczym zaproponował dzieciom super zabawę, podczas której wcielały się one w krasnoludki mieszkające w lesie. Na koniec wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek.

• Akcja Szkoła Pamięta

• Jak co roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz . Na mogiły nieznane złożone zostały samodzielnie wykonane przez najstarszych uczniów stroiki. Opuszczone groby zostały uporządkowane .

Uczniowie zapalili znicze i pomodlili się za zmarłych

• Wizyta Pana Policjanta

• W ramach realizacji modułu edukacyjnego,, Z bezpieczeństwem na Ty” , w dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole policjanta – Dzielnicowego z Posterunku Policji w Radymnie pana Piotra Rebusia, który przypomniał uczniom klas młodszych o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez drogę. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował pan policjant. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszej szkoły. Dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci. Nauczyciele oraz Dzieci składają serdeczne podziękowania panu policjantowi, dzielnicowemu z naszego rejonu, za poświęcony czas i ciekawe zajęcia. DZIĘKUJEMY