• Sukcesy naszych uczniów

•  Kolejna Edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Z poezją za pan brat" 2023r w Duńkowicach z naszymi sukcesami

I KATEGORIA wiekowa

2 MIEJSCE👏 MILENA STEFANISZYN

WYRÓŻNIENIE👏 EMILIA PIK

III kategoria wiekowa

2 miejsce 👏Martyna Polaczek

• 22 marca - Światowy Dzień Wody

• Uczniowie klas młodszych wzięli udział w Akcji - Światowy Dzień Wody. Podczas obchodów przeprowadzono prelekcję na temat ważności wody w życiu człowieka i przyrody. Dla lepszego zapamiętania istotnych informacji o wodzie wykorzystano animacje multimedialne. Uczniowie podczas zajęć przygotowali również prace plastyczne z hasłami i rysunkami zachęcającymi do oszczędzania wody. Uczulając wszystkich do oszczędzania wody, uczniowie promowali różne hasła zachęcając na co dzień do dbania o wodę, np. ,, Pamiętaj człowieku młody nie wolno marnować wody”, ,, Gdy wody będzie brak, to życie straci smak”. Mamy nadzieję, że każdy z nas dołoży wszelkich starań by dbać o każdą kroplę wody.

• Żegnamy zimę, witamy wiosnę

•  W pierwszy dzień wiosny najmłodsi z naszej szkoły pożegnali zimę " topiąc" marzannę. Kukły zostały wykonane przez uczniów i dzieci z Oddziału Przedszkolnego z materiałów naturalnych, oczywiście w trosce o środowisko, a potem wrzucone do rzeki. Mamy nadzieję, że po takim powitaniu, wiosna zostanie z nami na dobre.

• Pomyśl o swoim zdrowiu

• Napoje energetyzujące - nie dla wszystkich”- pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas IV-VIII z panią Renatą Majkut - Lotycz z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jaki szkodliwy wpływ na ich organizm mają napoje energetyzujące oraz przypomnieli sobie kilka zasad zdrowego trybu życia. Pani Renacie Majkut-Lotycz bardzo dziękujemy za cenną lekcję.

• Świętujemy

• 9 marca nasza szkoła gościła kobiety bliskie naszemu sercu - Mamy,Babcie, Ciocie i Siostry.Wśród zaproszonych gości znaleźli się też przedstawiciele naszego patrona szkoły - komendant placówki SG w Korczowej ppłk SG Marek Soliszewski oraz kpt. SG Grzegorz Cynkar,a także Pan Jan Fusiek -radny naszej miejscowości i Pan Edward Piechota-sołtys Łazów.Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych zdarzeń… tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mężczyźni wszystkim Paniom i Koleżankom.

• Sukces w konkursie biblijnym

• Udział naszych uczniów z sukcesem w konkursie biblijnymI MIEJSCE Martyna Polaczek co oczywiście daje kolejny etap.

Julia Kołodziej

Miłosz Matias

Podziękowania dla księdza proboszcza oraz s.Krystyny za przygotowanie naszych uczniów.

• Europejski dzień Logopedy

•  6 marca nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Logopedy. Z tej okazji dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas młodszych przygotowano szereg zabaw logopedycznych. Dzieci wysłuchały opowiadania ,,Języczkowe przygody papugi Żanety” i wraz z główną bohaterką wykonywały szereg ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych, a także zmierzyły się z zagadkami słuchowymi oraz z łamańcami językowymi. Celem zabaw logopedycznych było kształcenie wyraźnej i czystej mowy. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły szkolnych obchodach Dnia Logopedy.